Pokud na vašem výletě či dovolené nesmí chybět kolo a pořádné cyklovýlety, s naším kempem určitě nešlápnete vedle. Netvrdíme, že bychom snad překonali Třeboň nebo Jižní Moravu, ale i u nás si cyklisté přijdou na své. Připravili jsme pár tipů na  fajn výlety. Někdy to možná bude trochu z kopce do kopce, ale o to větší zábava. V letní sezoně si můžete zajet do Plzně a využít cykloprohlídky s průvodcem.  


www.plzenskonakole.cz

V chytrých telefonech s operačním systémem android doporučujeme využít aplikaci Mapy - https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy  Při sledování trasy na portálu mapy.cz doporučujeme přepnout typ mapy v levém horním rohu na "turistická". 


Koupaliště Nová Huť

Na koupališti Nová Huť najdete 60metrovou umělou nádrž s betonovým a štěrkovým dnem a dětské koupaliště. Relaxovat můžete na rozsáhlých travnatých březích, k dispozici je vám kiosek s občerstvením, sociální zařízení a sprchy a také bezplatné připojení k WiFi.  

Délka: 9,2 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 1, kolo horské nebo trekingové

Okolo Ejpovického jezera

Vodní nádrž Ejpovice se nachází na řece Klabavě a lemuje areál kempu. Původně se jednalo o železnorudný důl, který v roce 1967 ukončil svoji činnost a postupně byl zatopen. Dnešní užití je rekreační. Na okraji Ejpovické nádrže se nachází přírodní památka Ejpovické útesy. 

Délka: 7,7 km

Cyklo-obtížnost 1-2, kolo horské nebo trekingové

Na zámek Kozel 

Kozel je klasicistní lovecký zámek postavený na konci 18. století .Okolí zámku tvoří rozsáhlý přírodně krajinářský park, který do dnešní podoby upravil v 70. letech 19. století zahradník František Xaver Franc.      https://www.zamek-kozel.cz/cs

Délka: 25 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 2, kolo horské nebo trekingové

Ke koupališti v Rokycanech a zpět 

Rokycany jsou nepříliš velkým městem s báječným koupalištěm. Proč tak báječným? Protože si navzdory všem vymoženostem běžných koupališť, jako jsou umělé dno a břehy, snadný přístup, upravené prostředí, kabinky a stánky s občerstvením, stále ve značné míře uchovává přírodní ráz.

Délka: 15 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 1, kolo horské nebo trekkingové

 Délka: 16,8 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 2, kolo horské


Procházka nebo projížďka do golfové restaurace

Greensgate RESTAURANT je vyhledávaným cílem návštěvníků hlavně díky vyhlášené mezinárodní kuchyni. Vždy vstřícný personál dokáže navodit příjemnou atmosféru.

Délka: 6,2 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 1, kolo horské nebo trekingové

Po naučné stezce Kokotské rybníky 

Absolvování této naučné stezky je výborným tipem na celodenní rodinný výlet. Dospělé jistě pobaví vskutku unikátní koncentrace lechtivých názvů a skvěle provedené informační tabule, pro děti je na oplátku u každého zastavení připravený malý kvíz.   info zde 

Alternativně lze přejet autem ke Koupališti v Nové Huti a naučnou stezku absolvovat jen v úseku cca 8,5 km - viz. 

Délka: 19,5 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 3, kolo horské

Procházka nebo projížďka na Vršíček (Kaple navštívení pany Marie) 

Barokní kaple byla zbudována v letech 1744 - 1747 jako poděkování rokycanských měšťanů za uchránění města od morové rány. Kaple na vrcholu Vršíčku je přístupná od východu jednak táhlou serpentinou, zřízenou v roce 1890, jednak kamenným schodištěm. Přístupové schodiště stoupá od paty východního svahu Vršíčku kolmo vzhůru až k předpolí kostela. Schodiště má celkem 77 schodů, na kterých jsou vytesána jména donátorů. info zde

Délka: 11,6 km tam i zpět

Cyklo-obtížnost 2, kolo horské

Velký terénní okruh na Lopatu, rozhlednu Kotel a zpět 

Okruh doporučujeme pro milovníky horské cyklistiky, většina cesty vede po lesních cestách a stezkách. Klíčové body na trase:

Délka: 40 km

Cyklo-obtížnost 3+, kolo horské , převýšení 750 m